Ananasové muffiny s příchutí kokosu

27. září 2010 v 14:44 | BlueMuffin |  Angličtina <3
Na polevu:
1,5 lžičky ananasové šťávy
75 g cukru moučka
2 lžičky kokosové moučky na posypání

Ingredience:
150 g másla
150 g cukru
70 g kokosové moučky
2 vejce
1 lžička prášku do pečiva
1 hrneček kousků ananasu (cca 150 g)

Ananas zpracujeme a necháme na sítu okapat. Šťávu přitom zachytíme do připravené mističky. Necháme změknout máslo, které ušleháme se dvěma třetinami cukru a vaječnými žloutky do pěny.
Mouku přesijeme a s práškem do pečiva vmícháme kokos. Ušleháme vaječné bílky se zbývajícím cukrem sníh vmícháme do těsta. Ananas rozkrájíme na maličké kousky a vmícháme do těsta.
Dáme do formiček na muffiny (jako obvykle plníme jen asi ze 2/3) a necháme péct zhruba půlhodiny při 175°C. Mezitím si připravíme polevu. Šťávu z ananasu ušleháme s cukrem. Muffiny po upečení necháme vychladnout a na každý kousek počítáme lžíčku polevy. Na závěr dozdobíme kokosem.

At the frosting:
1.5 tsp pineapple juice
75 g icing sugar
2 teaspoons coconut flour for topping

Ingredients:
150 g butter
150 g sugar
70 g coconut flour
2 eggs
1 teaspoon baking powder
1 cup pineapple (150 g)

Pineapple elaborate on the sieve and let drain. While you catch the juice in the prepared dish. Let soften butter ušleháme two-thirds of the sugar and egg yolks until foamy.
Presio flour, baking powder and stir in coconut. Whip up egg whites with remaining sugar-snow mix into dough. Slice pineapple in tiny pieces and mix into batter.
We put into molds for muffins (as usual, filled only about two thirds), and let bake about half an hour at 175 ° C. Meanwhile, prepare frosting.Pineapple juice with sugar whip up. Let the muffins cool after baking, and every bit count teaspoon icing. In conclusion, decorate with coconut.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama